KÁRPÁT-MEDENCEI CSALÁDSZERVEZETEK SZÖVETSÉGE

Együtt könnyebb...

Legfrissebb hírek

Szentmise a Kárpát-medencei magyar családok megmaradásáért

2020. július 20.

A szabadtéri szentmisére a Szövetség a Közös Célokért, a Petőfi Baráti Társulás és a Mátyusföldi Nagycsaládosok Egyesülete szervezésében került sor június 7-én, Trianon 100. évfordulója alkalmából a királyfiakarcsai Cserkészligetben.

A szentmisét Balogh Károly plébániai kormányzó mutatta be, aki hangsúlyozta: nemcsak a trianoni gyászról kell megemlékeznünk, hanem tanulnunk kell a múlt hibáiból és egyesítenünk kell erőinket a megmaradás jegyében. A megemlékezés jegyében minden mise előtt szól a harang mindazon emberekért, akiknek Trianon fáj. A harang hangja úgy szól, mint a csatába vonuló emberek felkiáltása, mialatt a harang utáni csönd utal arra, hogy a kollektív bűnhődés fogalma nem állja meg a helyét a morális életben. A plébános beszédében kiemelte, hogy a demokrácia látszata csupán egy újabb bálvány, amit imádunk, mialatt nemzetünk szétszakadt. A múlt bélyege, mint a demokrácia bálványa pedig csupán Isten szeretetével zúzható szét. „Építsünk valós és nem hamis bálványokat” – zárta beszédét Balogh atya.

bővebben: https://felvidek.ma/2020/06/szentmise-a-karpat-medencei-magyar-csaladok-megmaradasaert/

Logó pályázat!

2020. június 27.

Szervezetünk jövőre ünnepli 20 éves fennállását. Ezen időszak alatt sok minden történt a Szövetség háza táján, a kezdeti 11 szervezethez további több tucat csatlakozott, létrejött a Családlánc, tevékenységünk szerteágazó, sokrétű lett. Az időről, időre történt változások, megújulások vezettek ahhoz, hogy mára a KCsSz az egyik meghatározó családszervezet a Kárpát-medencében. A 20. évfordulóra szeretnénk, ha a logónk is megújulna, ezért felhívással fordulunk a tegszerrvezeteinkhez: új logó tervezésére hívunk Titeket. Várjuk a jelenlegi logó színvilágához hasonló, az értékeinket, eddigi történetünket kifejező logótervezeteket 2020. szeptember 30-ig az info@kcssz.hu címre. A legjobb alkotások jutalomba részesülnek!

Részt vettünk a MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének a nőkkel és családokkal foglalkozó kutatásában

2020. június 24.

A Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársai az év elején a hazai nőkkel és családokkal foglalkozó civil szervezetek munkájának megismerését tűztük ki célul. Kutatásuk során rengeteg érdekes anyag gyűlt össze, melynek feldolgozásán jelenleg is dolgoznak. Ugyanakkor úgy gondolták, hogy kutatóként nem hagyhatják figyelmen kívül a járvány következtében kialakult válsághelyzetet, amely érinti a nők és családok jólétét, valamint a területen működő civil szervezeteket is. Éppen ezért kiegészítik kutatásukat. Mivel a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége fontos szerepet tölt be a területen, megkeresés érkezett a kutatásban való részvételre, amit a KCSSZ elfogadott.

 

Közhasznúsági jelentés 2019

2020. június 20.
...

A Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok egyesületének segélyprogramja - Közel 300 kárpátaljai nagycsalád kapott haszonállatot

2020. június 20.

A Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesülete (KMNE) idén immáron negyedik alkalommal osztott tagcsaládjai körében haszonállatokat. A több mint 800 tagcsaládot tömörítő KMNE nemrég meghirdette haszonjószág és élelmiszercsomag akcióját. Ennek keretében az utóbbira mintegy 120 család jelentkezett – ők június elején vehetik át az ajándékokat. Sokkal többen, 298 tagcsalád igényelte a haszonállat-támogatást. Ennek átadását május 11-én kezdték meg Beregszászon az AgroHusar lerakatán, itt másnap is folytatták az akciót, május 13-án Csongoron, 14-én pedig Salánkon vehették át a környező településeken élő igénylők az adományt. Az akció keretében 40 előnevelt csirkéhez vagy kacsához juthattak hozzá az akcióra jelentkező nagycsaládosok, amelyhez vitamincsomagot, egy zsák tápot és egy zsák kukoricát is kaptak. És voltak, akik nyulat, vagy éppen méhet igényeltek.

 

KMNE Ifi klub: a lovasíjászok nyomdokaiban

2020. június 17.

Rendhagyó együttléttel zárták a KMNE Ifi klubjának tagjai a nyári szünidő előtti utolsó alkalmat a nagyszőlősi Szelíd lovasközpontban június 6-án.

A lovakkal való ismerkedést követően mindenki kipróbálhatta, milyen érzés vezetni egy lovat, és milyen ülni, hasalni, feküdni, kapaszkodás nélkül fennmaradni egy ilyen pompás és érzékeny állaton.

Vendéglátóinknak köszönhetően a lovak és a lovaglás természetével kapcsolatosan szakszerű elméleti és gyakorlati ismeretekkel gazdagodott a csapat. 

Ezután a résztvevők az íjászkodás mesterségével ismerkedhettek.

A gyakorlat megmutatta, hogy a tartásszög, az ujjak helye az íjtesten, a betöltés, a célzás és a lövés pontossàga, a kifejtett erő, a fegyelmezettség, a délceg testtartás mellett az önbizalom is meghatározza a lövés sikerességét. 

Mindent egybevetve, a résztvevő fiatalok ezalkalommal a lovak és az íjak segítségével talákozhattak önmagukkal, lehetőséget kaptak arra, hogy szorongásaikat kezükbe vegyék, és bizonyítsák "kicsinyhitű" önmaguknak, hogy többre képesek annál, mint amit feltételeztek.

Összetartozásunk tüze a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálatnál

2020. június 11.

2020. június 4.-én a gyászos Trianon 100-ik évfordulóján a beregszászi Máltai Szeretetszolgálatnál is fellobbantak a lángok, a magyarság összetartozása jegyében.

Fontos nap volt ez, hiszen a fájó emlékezés, és a reményteli összetartozás mellett, szintén e napon köszönthettük a nyolcvanéves Kozma Imre atyát, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnökét, irgalmasrendi szerzetest születésnapja alkalmából. A Beregszászi Máltai Szeretetszolgálat elnöke Makuk János, majd a szolgálat ifjú tagjai és önkéntesei Krajnik Irén harmonikaművész és Bence Barbara ének kíséretében köszöntötték az ünnepeltet.

Ezt követően, az elszakításról és a trianoni eseményekről Nedbál Klára történelemtanártól hallhattak bővebben azok, akik a Szeretetszolgálat udvarán gyűltek össze ezen a délutánon. A Tanárnő kitért azokra az eseményekre is, amelyeket a történelemkönyvek nem írnak - hogyan is élte meg ezt az eseményt Beregszász városa. Ez a nap, fájó emlék minden magyar számára. A szomorú megemlékezés mellett, reményekkel telve csatlakoztunk mi is az Összetartozás Tüze kezdeményezéshez. 20 óra 20 perckor gyúltak fel a lángok, annak jelképeként, hogy az elcsatolt területeken élők és a világban szétszóródott magyarok, egy szívvel és egy lélekkel fejezhessék ki összetartozásukat. Tisztelettel és méltósággal telve a tűz mellett énekeltük el nemzeti énekünket, a magyar Himnuszt.

Kányádi Sándor szavai ezen az estén bizonyosságot nyertek, hogy a határokat és távokat elsöpörve, minden magyar egyszerre gyújtotta meg az összetartozás tüzét ezt üzenve: „Én nem határon túli magyar vagyok, hanem határtalanul magyar”.

 

Hírlevél feliratkozás